Най -добрите продукти
Последни новини
Основен метод на работа на CNC машина, прост и практичен
Контролният панел на CNC машината е важен компонент на CNC машинните инструменти, който е инструмент за взаимодействие на операторите с CNC машинния инструмент (система). Може да се раздели главно на зона за управление на мощността, контролен панел на системата и контролен панел на машината.
1、 Зона за контрол на мощността
1. Системата е включена: Включете захранването на системата.
2. Изключване на системата: Изключете захранването на системата.
3. Превключвател за защита на програмата: Включете/изключете функцията за въвеждане на програма.
4. Копче за аварийно спиране: Когато възникне опасност или извънредна ситуация по време на процеса на обработка, машината трябва да бъде спряна спешно или когато машината прекрати обработката и захранването бъде прекъснато, използвайте този бутон. (Забележка: Копчето за аварийно спиране трябва да се натисне преди включване и изключване, за да се намали електрическият удар на устройството.)
2、 CNC системен панел
Човешкото-машинният диалог се постига главно в процеса на редактиране и отстраняване на грешки в програмата, въвеждане на параметри на инструмента, реални-времеви мониторинг на текущото състояние на обработка на машината и промяна на параметрите за поддръжка на машината.
Нулиране на PESET: Този клавиш може да се използва за освобождаване на текущото състояние, нулиране на програмата за обработка или аварийно спиране на машинния инструмент.
Програмен ключ PROC: В режим на редактиране могат да се извършват операции като редактиране, модифициране, търсене и изтриване.
OFS/Бутон SET за отместване на инструмента: Комбиниран с други клавиши, той може да зададе координатната система на детайла и да извърши операции за корекция на радиуса на върха на инструмента и износването.
POS ключ за позиция: показва координатите на машината, абсолютните координати, инкременталните стойности на координатите и определеното междуосие за всяка координатна ос по време на изпълнение на програмата.
CSTM/Бутон за графичен дисплей GPPH: Комбиниран със съответните бутони, симулационната обработка и наблюдението на траекторията на движение на инструмента могат да се извършват на дисплея, докато машинният инструмент не извършва действителна обработка.
Системен ключ SYSTEM: използва се за свързани с самодиагностика данни и параметри на CNC системата.
Информационен бутон MESSAGE: показва състоянието на предупреждението на системата.
HELP бутон за помощ: функции като инструкции за механично оборудване.
Ключ за преобразуване на Shift: споделен с адресните клавиши, може да превключва между знаците на клавишите.
Клавиш за вмъкване: Вмъкнете знаци или цифри в указаната позиция на курсора.
Клавиш за въвеждане на INPUT: използва се за въвеждане на параметър или стойност на отклонение, въвеждане за стартиране на I/O устройства и въвеждане на данни за инструкции в режим MDI.
ALTER replace key: Променете командата за адрес и данни на определената от курсора позиция в програмата или заменете оригиналните данни с нови данни.
Клавиш за изтриване: Изтрива знака или числото на определената позиция на курсора в програмата (* Изтритият отчет не може да бъде възстановен, моля, потвърдете внимателно дали да изтриете съдържанието преди операцията.)
CAN бутон за отмяна: Изтриване на знаци, записани в областта за съхранение.
Ключ за край на EOB: Използва се като команда за край за редактиране на всеки програмен сегмент.
Бутон за обръщане на страници: контролен клавиш за превключване между екраните на дисплея.
Клавиш за движение на курсора: контролира движението на курсора нагоре, надолу, наляво и надясно на екрана на дисплея.
Използва се главно за управление на стругове с ЦПУ, включително избор на режим, избор на въртене на шпиндела и движение на държача на инструмента, увеличение на шпиндела и регулиране на скоростта на движение на държача на инструмента и др.
Метод на редактиране: Може да въвежда и извежда програми, както и да променя или изтрива програми.
MDI метод: Въведете програмата под PROG, стартирайте я в цикъл и директно изпълнете входния програмен сегмент, който може да въведе 10 инструкции.
Автоматичен метод на обработка: Използвайте номера на програмата, която да се изпълни в PROG, и извършете автоматична обработка на детайла след стартиране на цикъла.
Ръчен режим: В комбинация с ключа за управление на движението на държача на инструмента, държачът на инструмента може да работи при бързи и бавни скорости.
Метод за връщане на референтна точка: Върнете ръчно позицията на референтната точка и установете координатната система на машината.
Режим на ръчно колело: Държачът на инструмента може да се управлява чрез ръчен импулс, за да се направят три микро движения по посоките X и Z: XIum, XI0um и XI00um.
Въведение в често използваните функционални клавиши
Изпълнение на единичен сегмент: Натиснете този бутон, за да стартирате единичен край в режим на автоматична обработка или режим MDI.
Пропускане на програмата: Ако символът за пропускане "/" се използва в програмата, програмата ще се изпълни до програмния сегмент, маркиран с този символ, като прескочи изпълнението на този сегмент. Ако ключът бъде освободен, функцията за пропускане ще бъде невалидна.
Машината е заключена: След натискане на този бутон всички действителни действия на машината са невалидни(не може да контролира ръчно или автоматично действителни действия като ос на подаване, шпиндел, охлаждане и др.), но изчислението на инструкцията е валидно, така че програмата може да бъде симулирана и стартирана в това състояние.